Dzień Komórek Macierzystych na Wydziale Biologii UW

Dzień Komórek Macierzystych – UniStem Day już po raz siódmy odbył się na Wydziale Biologii UW. Wydarzenie, w którym wzięło udział ponad 300 licealistek i licealistów, miało miejsce 22 marca 2024 r.

Spotkanie to ma na celu rozpowszechnianie rzetelnej wiedzy o komórkach macierzystych, terapiach komórkowych i genowych. W tegorocznej edycji uczestniczyło blisko 100 ośrodków akademickich na świecie.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez zespoły Zakładu Cytologii, Zakładu Embriologii oraz Zakładu Immunologii WB UW, a także Koło Naukowe Biologii Medycznej Antidotum. Jak co roku koordynowała je dr Karolina Archacka z Zakładu Cytologii. Wykłady wygłosili mgr Oliwia Jędruch-Smulska z Zakładu Embriologii, mgr Anna Ostaszewska, mgr Zuzanna Michalska, dr hab. Iwona Grabowska-Kowalik – z Zakładu Cytologii oraz dr Justyna Chlebowska-Tuz z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Program spotkania objął także debatę, którą prowadził Piotr Stanisławski z portalu Crazy Nauka a uczestniczyli w niej dr hab. Edyta Brzóska-Wójtowicz, dr hab. Joanna Kowalska, dr Justyna Chlebowska-Tuz oraz prof. Jacek Jaworski.

Uczniowie mieli też szansę wziąć udział w warsztatach organizowanych w naszych laboratoriach.

Patronaty honorowe sprawowali: Wojewoda Województwa Mazowieckiego, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent m.st. Warszawy, Burmistrz dzielnicy Ochota oraz Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerami i organizatorami wydarzenia byli: Wydział Biologii UW, IDUB oraz Miasto Stołeczne Warszawa.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępne na stronie Programs for the 2024 edition of UniStem Day – Unistem (unimi.it)