Dzień Darwina na Wydziale Biologii UW!

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Dnia Darwina na Wydziale Biologii UW, która odbędzie się już w najbliższą sobotę, 9 kwietnia!

Na spragnionych ewolucyjnej wiedzy czekają wykłady wybitnych naukowców, wystawy przygotowane przez społeczność studentów oraz możliwość zwiedzania magazynu zbiorów przyrodniczych Muzeum Zoologicznego mieszczącego się w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych.

Główną osią wydarzenia jest 7 wykładów obejmujących różne zagadnienia ewolucyjne i aspekty badań tego procesu.

Wykłady wygłoszą:
prof. dr hab. Krzysztof Spalik
prof. dr hab. Jerzy Dzik
prof. dr hab. Paweł Golik
dr hab. Marcin Zych, prof. ucz.
dr hab. Anna Karnkowska
[wykłady po polsku] dr hab. Kenneth de Baets
dr Sergi López-Torres
[wykłady po angielsku]

Atrakcje poza-wykładowe również będą dostępne w języku angielskim dla chętnych osób.

Dzień Darwina to międzynarodowe ‘święto’ ewolucji, obchodzone 12 lutego, w dniu urodzin jednego z największych uczonych w historii nauk przyrodniczych. Ze względu na sytuację pandemiczną musieliśmy przesunąć nasze wydarzenie na kwiecień, pozwala to jednak na zorganizowanie go w formie stacjonarnej, w gmachu Wydziału Biologii UW na ul. Miecznikowa 1.

W przypadku obecności dużej liczby osób zalecamy noszenie maseczek ochronnych.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/1ufiCVlh0

Program wydarzenia – pobierz plik pdf