Dr Marcin Chrzanowski członkiem międzynarodowego projektu w ramach grantu 4EU+

Dr Marcin Chrzanowski, kierownik Pracowni Dydaktyki Biologii Wydziału Biologii UW, został członkiem międzynarodowego projektu edukacyjnego w ramach grantu 4EU+. Gratulujemy!

Tytuł projektu to: „F1: Urban Health and Demographic change”. Jego celem jest stworzenie i opracowanie dobrych praktyk dla nauczycieli przedmiotów ścisłych zarówno szkół podstawowych jaki i średnich, którzy podejmują tematy związane m.in. z zielonymi źródłami energii, zdrowym stylem życia czy zrównoważonym rozwojem. W ramach projektu mają zostać wypracowane przykładowe działania edukacyjne z wykorzystywaniem innowacyjnych metod nauczania oraz nowoczesnych technologii, zwłaszcza wirtualnej rzeczywistości oraz druku 3D.

W planach jest zorganizowanie dwóch szkoleń (stacjonarnych oraz w trybie online) dla sześciu osób – specjalistów uniwersyteckich z Polski, Czech i Francji, dotyczący wymiany dobrych praktyk w przygotowywaniu przyszłych nauczycieli do wykonywania swojego zawodu. Spotkanie to odbędzie się od 9 do 12 maja na Uniwersytecie Karola w Pradze. Ma on być również początkiem współpracy międzynarodowej oraz służyć do pracy nad przygotowaniem kolejnego dużego projektu.

W projekcie biorą udział obok dr Marcina Chrzanowskiego także Svatava Janoušková z Uniwersytetu Karola w Pradze oraz Claude Jolivalt i Christian Simon z Sorbonne Université.