Prof. dr hab. Elżbieta Romanowska, dr Katarzyna Roguz i dr hab. Marcin Zych uhonorowani medalami im. prof. Władysława Szafera

Prof. dr hab. Elżbieta Romanowska kierowniczka Zakładu Molekularnej Fizjologii Roślin, Instytutu Biologii Środowiskowej, Wydziału Biologii UW, dr Katarzyna Roguz z zespołu naukowego Ogrodu Botanicznego UW oraz dr hab. Marcin Zych dyrektor Ogrodu Botanicznego UW zostali uhonorowani medalami im. prof. Władysława Szafera. Gratulujemy!

Wyróżnienie zostało przyznane przez Polskie Towarzystwo Botaniczne.

Prof. dr hab. Elżbieta Romanowska otrzymała medal im. prof. Władysława Szafera za całokształt wybitnych osiągnięć naukowych. To pierwsze takie wyróżnienie na Wydziale Biologii UW. W ten sposób uhonorowano jej pracę w zakresie fizjologii i biochemii roślin. Dr Katarzyna Roguz i dr hab. Marcin Zych otrzymali zaś medal za cykl prac opublikowanych w latach 2019 – 2021.

Medal im. prof. Władysława Szafera to wyróżnienie ustanowione przez Polskie Towarzystwo Botaniczne dla upamiętnienia polskiego botanika profesora Władysława Szafera i uhonorowania autorów wybitnych publikacji z zakresu botaniki.