Dr Alicja Pawelec w drugim odcinku podcastu CWiD UW

“Susza” to temat drugiego odcinka podcastu “Hard Science Can Be Easy”, który jest realizowany przez Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego. Zaproszoną do rozmowy ekspertką jest dr Alicja Pawelec z Zakładu Hydrobiologii, Instytutu Biologii Funkcjonalnej i Ekologii Wydziału Biologii.

W podcaście podają pytanie: czy w Polsce w przyszłości może zabraknąć wody? W jakiej perspektywie czasowej musimy liczyć się z tym ryzykiem? Jakie konsekwencje niosą za sobą niedobory wody? Dr Alicja Pawelec wyjaśnia jakie działania powinniśmy podjąć, aby zadbać o zasoby wodne i przeciwdziałać ich postępującemu zanikaniu.

“Hard Science Can Be Easy” to nowy cykl podcastów, w którym badaczki i badacze z Uniwersytetu Warszawskiego odpowiadają na z pozoru trudne pytania dotyczące otaczającego nas świata. Rozmowy z naukowcami prowadzi dziennikarka Karolina Głowacka.

Drugi odcinek podcastu “Hard Science Can Be Easy”  jest dostępny: Spotify, Google Podcast, YouTube oraz na stronie www CWiD UW.

Zapraszamy do słuchania!