DOKO czyli Dzień Odkrywców Kampusu Ochota 2022

Grunt to nauka! – pod takim hasłem 11 czerwca (sobota) odbędzie się Dzień Odkrywców Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego w formie stacjonarnej. Zapisy ruszają w najbliższą sobotę, 4 czerwca!

Wydział Biologii UW przygotował warsztaty naukowe oraz wycieczki po niedostępnych na co dzień dla wszystkich laboratoriach.

Podczas warsztatów prowadzonych przez badaczy z Wydziału Biologii UW będzie można m.in. samodzielnie przygotować własną hodowlę roślin in vitro, dowiedzieć się, dlaczego liście zmieniają kolor w zależności od pory roku, zajrzeć do wnętrza komórek roślin przez mikroskop oraz zwiedzić laboratoria parazytologii środowiskowej.

Pod tytułem „Grunt to mysz!” odbędzie się wycieczka po zwierzętarni. Odwiedzający będą mogli dowiedzieć się, jakie badania z udziałem zwierząt wykonuje się na Wydziale Biologii, jakie są przepisy dotyczące tych badań oraz jak naukowcy rozpoznają płeć myszy w różnym wieku. Inną atrakcją będzie wycieczka po laboratoriach Instytutu Biologii Ewolucyjnej. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić zarówno muzeum zbiorów paleobiologicznych, jak i nowoczesną serwerownię oraz zobaczyć bioreaktory do hodowli grzybów. Miłośnicy eksperymentów będą mogli także spróbować swoich sił we własnoręcznej produkcji kombuczy.

Na odwiedzających czeka także gra terenowa na świeżym powietrzu oraz wykłady i warsztaty poświęcone zagadnieniom z matematyki, chemii, fizyki, geologii i bioinformatyki. W holu głównym Wydziału Fizyki znajdować się będzie stanowisko informacyjne wydziałów i jednostek centralnych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie będzie można spotkać się z dziekanami, pracownikami, studentami i porozmawiać o studiowaniu na Kampusie Ochota UW.

Szczegółowy program, linki do spotkań i aktualności znajdują się na stronach wydarzenia DOKO.

Organizatorzy DOKO 2022 to Wydziały: Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii, Matematyki, Informatyki i Mechaniki; Laboratoria: Centrum Nowych Technologii, Środowiskowe Laboratorium Ciężkich Jonów (cyklotron), a także Kolegium MISMaP, Biuro Promocji, Biuro Rekrutacji, Biuro Karier Uniwersytetu Warszawskiego.