Dofinansowanie projektów badaczy z Wydziału Biologii z programu IDUB

Dr hab. Piotr Bębas prof. ucz., dr Mateusz Tałanda oraz mgr Angelika Proskurnicka otrzymali dofinansowania z programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. Gratulujemy!

Dr hab. Piotr Bębas, prof. ucz., kierownik Zakładu Fizjologii Zwierząt, otrzymał dofinansowanie w ramach działania III.3.2. „Promocja badań naukowych”. Jego projekt nosi tytuł „Chronobiologia w teorii i praktyce – wykłady i warsztaty dla uczniów oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych na temat roli, jaką odgrywa w życiu zegar biologiczny”.

Z tego samego programu dofinansownie otrzymał także dr Mateusz Tałanda z Instytutu Biologii Ewolucyjnej na projekt „Prezentacja i debata: Jak powstały dinozaury? Tropem silezaura”.

Mgr Angelika Proskurnicka z Zakładu Mikrobiologii Medycznej uzyskała dofinansowania mikrograntu w ramach działania IV.4.1 „Kompleksowy program wsparcia dla doktorantów UW”. Jej projekt badawczy ma tytuł: „Charakterystyka szczepów Prototheca spp. izolowanych od kotów”. Angelika Proskurnicka jest doktorantką dr hab. Tomasza Jagielskiego.