Cztery medale dla polskich uczniów na 34. Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej

Trzy srebrne i jeden brązowy medal zdobyli polscy uczniowie na 34. Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej, która odbyła się w Al-Ajn w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (2-11 lipca). Opiekunami reprezentacji byli naukowcy z Wydziału Biologii UW. Gratulujemy!

Laureatami zostali: Olaf Geyderowicz, Aleksandra Sznel, Krzysztof Gryboś, Aleksander Skóra. Młodzi biolodzy rozwiązywali zadania podczas dwóch egzaminów teoretycznych i czterech egzaminów praktycznych z: biologii molekularnej, biochemii, bioinformatyki oraz ekologii i etologii.

Opiekunami reprezentacji byli naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego: dr hab. Piotr Bębas, dr hab. Agnieszka Kwiatek i dr hab. Monika Adamczyk-Popławska. Z kolei dr Takao Ishikawa – także z Wydziału Biologii UW – był członkiem Międzynarodowego Komitetu Naukowego i odpowiadał za przygotowanie egzaminu z bioinformatyki.