Cykl wykładów “Rok Botaniki – z botaniką przez cały rok”

Dwanaście webinarów o tematyce przyrodniczej “Rok Botaniki – z botaniką przez cały rok” zostanie zorganizowanych przez Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego i Polskie Towarzystwo Botaniczne, z okazji ogłoszenia uchwałą Senatu RP roku 2022 Rokiem Botaniki. Pierwszą prelekcję, dotyczącą przyrody Antarktyki, wygłosi dr hab. Halina Galera z Wydziału Biologii UW 24 stycznia. Zapraszamy!

Celem wykładów jest zaprezentowanie najciekawszych zagadnień naukowych związanych z szeroko rozumianą botaniką. Ogólnodostępne i bezpłatne spotkania on-line będą odbywać się raz w miesiącu, w ciągu całego 2022 roku.

Wykład dr hab. Haliny Galery pod tytułem: Antarktyka – tam, gdzie pingwiny mówią „Dobranoc!”, odbędzie się 24 stycznia o godz. 18.00. Podczas prelekcji będzie można przyjrzeć się krajobrazom Antarktyki, zachwycających swym surowym pięknem; poznać tamtejszą tundrę, składającą się z porostów i mszaków oraz dwu rodzimych gatunków roślin kwiatowych, a także obejrzeć, poznać zwyczaje i usłyszeć odgłosy wydawane przez zwierzęta Antarktyki – pingwiny, uchatki, foki i słonie morskie. Prelegentka uczestniczyła w 39. Polskiej Wyprawie Antarktycznej na przełomie 2014 i 2015 roku. Przez pół roku mieszkała i pracowała w Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego.

Link do transmisji zostanie opublikowany na stronie www Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego w dniu wykładu. W późniejszym terminie wykład zostanie udostępniony na kanale w serwisie YouTube.

Program cyklu webinarów "Rok Botaniki - z botaniką przez cały rok"

Szczegółowy roczny plan wydarzenia Rok Botaniki – z botaniką przez rok