BioCEN w finale konkursu Popularyzator Roku 2020

BioCentrum Edukacji Naukowej BioCEN znalazło się w finale konkursu “Popularyzator Nauki 2020”, organizowanego przez serwis Nauka w Polsce PAP. https://biocen.edu.pl/aktualnosci/biocen-w-finale-konkursu-popularyzator-roku-2020/

BioCEN powstał w roku 2002 z inicjatywy młodych biologów, którzy zauważyli, że nauka i nowoczesne technologie – coraz bardziej obecne w naszym codziennym życiu – są zaniedbywane w edukacji szkolnej. Przede wszystkim w niewystarczającym stopniu wyjaśnia się znaczenie metody naukowej. Rozumienie metody naukowej jest najskuteczniejszym narzędziem obrony przed wszechobecnymi fałszywymi informacjami, które mają wpływ na wszystkie niemalże sfery współczesnego życia: relacje społeczne, środowisko, zdrowie, bezpieczeństwo, politykę.

Wydział Biologii UW jest jednym z partnerów BioCEN-u.