Inauguracja roku akademickiego 2020/21

13 października 2020 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2020/21. Uroczystość prowadziła prodziekan ds. studenckich dr hab. Magdalena Markowska. Nowych studentów przywitał dziekan Wydziału Biologii prof. dr hab. Krzysztof Spalik. Inauguracja odbywała się w murach jednostki w obecności pełnego składu władz wydziału – obecni byli również prodziekan ds. finansowych dr hab. Łukasz Drewniak prof. ucz. oraz prodziekan ds. organizacji badań dr hab. Piotr Bębas prof. ucz.

Uroczystość inauguracji roku akademickiego uświetniła obecność i przemówienie rektora Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzego Nowaka, a także Chóru Wydziału Biologii, który przygotował swój występ w wersji zdalnej.

Rok akademicki 2020/21 rozpoczął wykład „Geny i nauka – czyli po co nam Uniwersytet”, który wygłosił prof. dr hab. Paweł Golik.  Czym jest nauka? Nauka pisana wielkim N? Jak odróżnić pseudonaukę od nauki i jak korzystać z wiedzy przekazanej w murach uniwersytetu?

Zapraszamy do obejrzenia relacji z inauguracji roku akademickiego 2020/21, która w tym roku odbyła się także w formie transmisji.

Rok akademicki 2020/21 rozpoczął się w dużym stopniu w formie zdalnej, nauczanie prowadzone będzie dzięki wykorzystaniu narzędzi i platform internetowych do czasu zniesienia obowiązujących zasad bezpieczeństwa.