Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

1000 subskrypcji na kanale YouTube Wydziału Biologii

Już 1000 osób zasubskrybowało oficjalny kanał YouTube Wydziału Biologii UW! Dziękujemy!

Założony pod koniec listopada 2020 roku kanał na YouTubie Wydziału Biologii UW cieszy się nieustającym zainteresowaniem. Już teraz można tam zobaczyć 64 filmy, w tym 45 z nich zrealizowano w ramach X Nocy Biologów.

Kanał na YouTubie Wydziału Biologii to rzetelne źródło informacji, które w przestępny sposób prezentuje aktualną wiedzę z zakresu biologii, a także popularyzuje naukę. Dla zainteresowanych stworzono specjalne playlisty z materiałami między innymi skierowanymi głównie dla najmłodszych oraz z filmami poruszającymi temat embriologii, ochrony środowiska czy pracy w laboratorium.

Na kanale można znaleźć także wykład prof. dr hab. Pawła Golika „Geny i nauka. Po co nam Uniwersytet?”, wygłoszony podczas inauguracji roku akademickiego 2020/2021. W ostatnim czasie umieszczono analizę merytoryczną kultowej bajki „Pszczółka Maja”, która zawiera informacje o życiu i zwyczajach stawonogów. Jak zapowiadają twórcy kanału na YouTubie Wydziału Biologii jeszcze w tym tygodniu będzie można zobaczyć wykład z okazji zbliżających się Walentynek dotyczący miłości w ujęciu biologicznym. W przyszłości pojawią się tutaj kolejne wykłady akademickie, wywiady z pracownikami, reportaże i relacje z wydarzeń.