Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Biblioteka Wydziału Biologii UW

Biblioteka Wydziały Biologii (BWB) powstała w 2000 roku z połączenia 4 bibliotek instytutowych: Instytutu Biochemii, Mikrobiologii, Zoologii oraz biblioteki Instytutu Botaniki, dawnej Filii, której zbiory w zostały przeniesione z Al. Ujazdowskich 4 i włączone do BWB w 2016 roku. Księgozbiór BWB liczy blisko 70 tys. woluminów, w tym ok. 50 tys. książek i ok. 20 tys. czasopism. BWB ściśle współpracuje z innymi bibliotekami UW i Biblioteką Uniwersytecką w Warszawie poprzez tworzenie centralnego katalogu online, obsługę Systemu Wypożyczeń Międzywydziałowych oraz udział w ogólnouniwersyteckim systemie informacyjno-bibliotecznym.

Czytelnie tradycyjna i komputerowa BWB są ogólnie dostępne, natomiast wypożyczalnia obsługuje tylko studentów i pracowników UW posiadających aktywne konta biblioteczne. Ze strony internetowej BWB prowadzą odsyłacze do ponad 3 tys. czasopism pełnotekstowych o tematyce biologicznej, do licznych baz bibliograficznych, e- książek i e-podręczników. Są to zasoby objęte licencją krajową, a także opłacane przez Wydział Biologii UW (JSTOR Life Science Collection) i ogólnie dostępne. Zapraszamy!

Odwiedź strony Biblioteki Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego

Odwiedź strony Biblioteki Uniwersyteckiej

Odwiedź strony Biblioteki Wirtualnej ICM