logo Uniwersytet Warszawski

Wyniki wyborów na członków Senatu UW Drukuj
czwartek, 18 czerwca 2020 20:40

Kolegium Elektorów Uniwersytetu Warszawskiego wybrało na członków Senatu dwoje przedstawicieli naszego wydziału:

prof. dr hab. Macieja Garstkę
dr hab. Magdalenę Markowską

Wybory członków Senatu z grupy profesorów i profesorów uczelni - protokół (plik pdf)
Wybory członków Senatu z grupy pozostałych nauczycieli akademickich - protokół (plik pdf)

z poważaniem
dr Radosław Mazur
przewodniczący WKW

 
„Dajmy zarobić studentom i doktorantom” Drukuj
wtorek, 02 czerwca 2020 21:49

Solidaryzując się z naszymi młodszymi koleżankami i kolegami, proponujemy systemowe rozwiązania, które będą wspierać studentów i doktorantów UW w zmierzeniu się z utratą takich źródeł dochodów. Przedsięwzięcie to przyjęło formę kilku uzupełniających się działań, realizowanych pod wspólnym hasłem „Dajmy zarobić studentom i doktorantom!”.

Baza ofert

więcej…
 
Pierwsza Wirtualna Konferencja Naukowa Kampusu Ochota (WKNKO-1) Drukuj
wtorek, 02 czerwca 2020 21:20

konferencja_WKNKO_ilustracja

Serdecznie zapraszamy doktorantów i pracowników naukowych do udziału w Pierwszej Wirtualnej Konferencji Naukowej Kampusu Ochota (WKNKO-1). Konferencja jest adresowana przede wszystkim do doktorantów Wydziałów Biologii, Chemii, Fizyki (uwzględniając również Obserwatorium Astronomiczne), Geologii, Geografii i Studiów Regionalnych, Matematyki, Informatyki i Mechaniki, uczestników Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, oraz wszystkich pracowników Uniwersytetu Warszawskiego. Organizowana jest przy wsparciu Centrum...

więcej…
 
Zasady organizacji egzaminów językowych na UW w sesji letniej Drukuj
środa, 27 maja 2020 10:52

Rada Koordynacyjna ds. Certyfikacji Biegłości Językowej UW wydała uchwałę w sprawie organizacji egzaminów z języków obcych w sesji letniej 2019/2020. W dokumencie m.in. zarekomendowano przesunięcie egzaminu na kolejny rok akademicki, o ile nie jest on obowiązkowy.

Dla osób, które będą podchodzić do egzaminów, Rada zaplanowała dwie formy jego realizacji:

  • zdalną – wyłącznie ustną, która wystarczy do wypełnienia obowiązku podejścia do egzaminu, ale nie umożliwia zdobycia certyfikatu,
  • stacjonarną oraz zdalną – część pisemna będzie odbywała się stacjonarnie w warunkach reżimu sanitarnego, a część ustna zdalnie. Ta forma egzaminu umożliwia zdobycie certyfikatu

W tegorocznej sesji letniej egzamin z języka angielskiego na poziomie B2, niezależnie od wyboru formuły, jest dostępny wyłącznie dla studentów III roku studiów licencjackich oraz III, IV i V roku studiów jednolitych magisterskich.

więcej…
 
Funkcjonowanie Wydziału Biologii od 25 maja br. Drukuj
niedziela, 24 maja 2020 13:45

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że 21 maja 2020 r. Rektor UW wydał nowe Zarządzenie w sprawie zasad studiowania i pracy na Uniwersytecie Warszawskim, dotyczące funkcjonowania Uniwersytetu od 25 maja 2020. Zgodnie z jego zapisami:

  1. przedłużone zostają zajęcia online dla studentów, doktorantów oraz słuchaczy do końca roku akademickiego 2019/2020,
  2. praca na Wydziale moźe być nadal prowadzona zdalnie. Praca prowadzona na miejscu (na terenie Wydziału) powinna, w poszczególnych zakładach, odbywać się zgodnie z harmonogramem, który musi być tak zaplanowany, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim członkom zakładu. Bardzo proszę kierowników zakładów o ustalanie harmonogramu pracy z dyrektorem instytutu począwszy od 25 maja br., do końca czerwca br., planowanym z wyprzedzeniem tygodniowym,

Dyżury w administracji, wszystkich sekcjach dziekanatów i serwerowni – codziennie w godz. 9.00-13.00. Zostaje utrzymany dotychczasowy tryb dostępu do budynków Wydziału.

Proszę zapoznać się z Zarządzeniem Rektora nr 105 rektora UW z 21 maja 2020 roku

https://monitor.uw.edu.pl/Lists/Uchway/Uchwała...

Na stronie www Uniwersytetu znajduje się też omówienie najważniejszych jego elementów:

PL: https://www.uw.edu.pl/zarzadzenie-rektora-uw-dotyczace-funkcjonowania-uniwersytetu-po-25-maja/;
EN: https://en.uw.edu.pl/latest-information-and-advice-for-the-uw-community-during-the-coronavirus-pandemic/

Zwracam się z prośbą o ogromną ostrożność podczas przychodzenia na Wydział. Dbajmy, proszę, o własne i wspólne bezpieczeństwo.

Życzę wszystkim Państwu zdrowia
Agnieszka Mostowska, dziekan

 
Prof. Bogdan Jaroszewicz współautorem artykułu w Science o reakcji lasu na ocieplenie klimatu Drukuj
niedziela, 17 maja 2020 22:21

ilustracja_artykulu_1

Zwarty pułap koron drzew wywiera silny buforujący wpływ na mikroklimat dna lasu, co opóźnia odpowiedź runa leśnego na ocieplenie klimatu. Niestety postępujące ocieplenie pociąga za sobą również zwiększenie częstotliwości i intensywności ekstremalnych zjawisk pogodowych oraz ataków owadów i grzybów, które uszkadzają i zabijają drzewa, a to prowadzi do otwierania się okapu lasu i zmniejsza jego właściwości buforujące. W efekcie tych procesów zmiany mikroklimatu dna lasu gwałtownie przyspieszają, co zagraża zachowaniu różnorodności biologicznej runa, gdyż budujące je gatunki żyją w warunkach coraz bardziej odbiegających od optymalnych.

Oryginalna praca: https://science.sciencemag.org/content/368/6492/772

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 95


logo HR