STACJA TERENOWA W URWITAŁCIE Drukuj

mgr Grzegorz Górecki

Pracownicy:
mgr Anna Zaborowska

Stacja Terenowa jest jednostką instytutową o charakterze usługowym, umożliwiającą prowadzenie zajęć dydaktycznych, prac licencjackich, magisterskich i doktorskich oraz innych prac badawczych na terenie Mazur. Możliwe jest tu prowadzenie działalności dydaktycznej na poziomie szkół średnich – tzw. „zielone szkoły”. Stacja posiada trzy pomieszczenia laboratoryjne wyposażone w podstawowy sprzęt, stały dostęp do Internetu, profesjonalną, automatyczną stację meteorologiczną. Dysponuje 30 miejscami noclegowymi w pokojach wieloosobowych (dostępne wiosna-jesień) i 18 miejscami noclegowymi w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych (dostępne cały rok).

Zajęcia dydaktyczne:
-Ekologia terenowa – wymiar duży i mały

-Biocenologia
-Parazytologia środowiskowa