Pamięci dr hab. Grażyny Bystrzejewskiej-Piotrowskiej

Po długiej i ciężkiej chorobie odeszła od nas 9 października 2021 r. dr hab. Grażyna Bystrzejewska-Piotrowska. 25 października 2021 r. odbędzie się ceremonia pożegnalna w Domu Pogrzebowym Styks w Warszawie (ul. św. Wincentego 79) oraz pogrzeb na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie (godz. 12:00).

Na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Grażyna Bystrzejewska-Piotrowska przepracowała ponad 45 lat. Była założycielką i wieloletnim kierownikiem Pracowni Izotopowej na naszym Wydziale. Przez wszystkie te lata regularnie odnawiała uprawnienia inspektora ochrony radiologicznej oraz pieczołowicie prowadziła dokumentację samej Pracowni zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W badaniach naukowych zajmowała się oddziaływaniem radionuklidów na organizmy oraz nanotechnologiami i ich zastosowaniem w badaniach nad środowiskiem naturalnym oraz biotechnologiami środowiskowymi, czego efektem było kilkadziesiąt publikacji. Ściśle współpracowała z koleżankami i kolegami z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej.

Była osobą niezwykle aktywną. Zawsze, nawet po przejściu na emeryturę, starała się brać udział w życiu Wydziału Biologii i służyć pomocą ludziom potrzebującym. Zachowajmy ją w dobrej pamięci.