Prof. dr hab Mieczysław Kuraś

16 marca 2018 roku odszedł od nas w wieku 85 lat prof. dr hab. Mieczysław Kuraś.

Zasłużony naukowiec i pedagog, od 54 lat związany z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Założyciel i Kierownik Zakładu Morfogenezy Roślin Instytutu Botaniki. Specjalista w zakresie strukturalnych aspektów morfogenezy roślin i technik mikroskopii elektronowej, ostatnio zajmujący się poszukiwaniem nowych naturalnych leków. Wychowawca wielu pokoleń pracowników, doktorantów i studentów. Bardzo oddany zarówno pracy naukowej jak i pracy ze studentami.

Zawsze skromny, uśmiechnięty i życzliwy ludziom. Tak będziemy pamiętać i tak będziemy wspominać prof dr hab Mieczysława Kurasia.

Zespół dziekański, Rada Wydziału, pracownicy i studenci