Odeszła od nas dr hab. Krystyna Jolanta Sotowska-Brochocka, profesor Uniwersytetu Warszawskiego

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 19 stycznia zmarła Pani dr hab. Krystyna Jolanta Sotowska-Brochocka, emerytowana profesor Uniwersytetu Warszawskiego. W osobie Pani Profesor żegnamy cudownego człowieka, wybitnego specjalistę w dziedzinie fizjologii zwierząt, wychowawcę wielu pokoleń biologów, a nade wszystko przyjaciela wielu z nas. Pani Profesor była związana z naszym Wydziałem od 1963 roku, realizując swoje pasje jako uczona i nauczyciel akademicki, pełniła funkcje administracyjne i organizacyjne, za które wielokrotnie uzyskiwała nagrody JM Rektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Za wyróżniającą się pracę dydaktyczno-wychowawczą Pani Profesor została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Nie mniejszym uznaniem cieszyła się aktywność Pani Profesor, jako wybitnego popularyzatora wiedzy wśród młodzieży szkolnej, czego wyrazem było współtworzenie Komitetu Głównego Olimpiady Biologicznej i wieloletnie członkostwo w tej organizacji.