Granty dla naukowców z Wydziału Biologii UW w konkursie OPUS 22 i SONATA 17

Czworo badaczek i badaczy z Wydziału Biologii UW uzyskało finansowanie grantów z programów Narodowego Centrum Nauki OPUS 22 i SONATA 17. Gratulujemy!

W ramach konkursu OPUS 22 pozytywną decyzję o finansowanie projektu uzyskał:

• prof. dr hab. Krzysztof Spalik – Rola domieszki genetycznej w ekologicznym różnicowaniu się Anthriscus sylvestris sensu lato, domniemanego gatunku pierścieniowego. Partnerem w projekcie jest Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Laureatami w konkursie SONATA 17 zostali:

• dr Zofia Bakuła – W poszukiwaniu rezerwuaru prątków niegruźliczych – badania środowiskowe i molekularne,
  • dr inż. Tomasz Stanisław Kamiński – Badania oddziaływań międzykomórkowych za pomocą wysokoprzepustowych mikroprzepływów dwufazowych,
  • dr Anna Urszula Podgórska – Analiza mitochondrialnych systemów zaangażowanych w utrzymanie homeostazy oksydoredukcyjnej komórek roślinnych w odpowiedzi na czynniki stresowe – badania in vivo.

W konkursie OPUS 22 do NCN wpłynęło 1866 wniosków na łączną kwotę niemal 2,3 mld złotych. Finansowanie otrzymało 350 wniosków o wartości niemal 500 mln złotych. W tej edycji konkursu SONATA złożono 1139 wniosków na łączną kwotę ponad 1 mld złotych. Ostatecznie do finansowania zakwalifikowano 239 projektów, których budżet wynosi w sumie ponad 240 mln złotych.