Ekologia i biotechnologia na UW w szanghajskim rankingu dyscyplin naukowych 2021

Dyscypliny ekologia oraz biotechnologia, uprawiane na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, zostały sklasyfikowane w tegorocznym szanghajskim rankingu dziedzin naukowych. Ekologia uplasowała się na miejscach 201-300, a biotechnologia – na 301-400 wśród 500 notowanych jednostek.

W Global Ranking of Academic Subjects (GRAS) znalazło się w sumie 11 dyscyplin naukowych uprawianych na Uniwersytecie Warszawskim. Pod względem miejsca w rankingu ekologię wyprzedziły jedynie uniwersytecka fizyka i matematyka – obie sklasyfikowane na miejscach 76-100.

Szanghajski ranking to międzynarodowe zestawienie uczelni ocenianych pod względem 54 dyscyplin naukowych, z pięciu dziedzin: nauk przyrodniczych, społecznych, medycznych, technicznych oraz nauk o życiu.

W tegorocznym zestawieniu uwzględniono w sumie 1800 uczelni z 93 krajów.

Pełna lista rankingowa GRAS dostępna jest na stronie internetowej shanghairanking.com.