Dwa projekty z Wydziału Biologii uzyskały dofinansowanie w konkursie “Nauka jest dla ludzi”

Dwa projekty pracowników Wydziału Biologii uzyskały dofinansowanie w III edycji konkursu “Nauka jest dla ludzi”, który jest organizowany przez Centrum Współpracy i Dialogu UW. Gratulujemy!

Komisja wyłoniła trzy zwycięskie projekty, w tym dwa z Wydziału Biologii:

• badania dotyczące procesu zapylania i istotności lokalnych zieleńców w ekosystemach miejskich prowadzone przez dr Katarzynę Roguz;
  • badania dotyczące wykorzystania ekosystemów bagiennych w dolinach rzek jako stref buforowych sprzyjających poprawie jakości wód w zlewniach rolniczych prowadzone przez dr hab. Ewę Jabłońską.

Do trzeciej edycji konkursu “Nauka jest dla ludzi” zgłoszono w terminie 10 wniosków, z czego 4 zostały odrzucone ze względów formalnych.