Dwa projekty naukowczyń z Wydziału Biologii wyróżnione w PRELUDIUM BIS 3

Ponad 1,3 mln zł zdobyły naukowczynie z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Adrianna Raczkowska oraz dr hab. Anna Karnkowska, które będą realizowały dwa projekty w ramach konkursu PRELUDIUM BIS 3, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki. Gratulujemy!

Nagrodzone projekty:

• „Biologiczna rola sRNA OmrA i jego wpływ na poziom zjadliwości i zdolności adaptacyjnych enteropatogenu Yersinia enterocolitica” – kierownik projektu: dr hab. Adrianna Raczkowska z Wydział Biologii, kwota dofinansowania: 619 600 zł;
  • „Fotosymbioza u słodkowodnych orzęsków: badanie różnorodności, funkcjonowania i ewolucji z zastosowaniem sekwencjonowania pojedynczych komórek” – kierownik projektu: dr hab. Anna Ewa Karnkowska z Wydziału Biologii, kwota dofinansowania: 687 842 zł.

W trzeciej edycji konkursu PRELUDIUM BIS o finansowanie starało się 228 naukowców. Granty o łącznej wartości ponad 55 milionów złotych otrzyma 97 wnioskodawców, w tym siedmioro z Uniwersytetu Warszawskiego. Środki z dofinansowania mogą przeznaczyć m.in. na prowadzenie badań, stypendia doktoranckie i wynagrodzenie dla promotora.

Pełna lista rankingowa konkursu PRELUDIUM BIS 3 znajduje się na stronie NCN.