Dr Zofia Bakuła z Wydziału Biologii otrzymała Nagrodę Naukową Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów

Z przyjemnością informujemy, że dr Zofia Bakuła z Zakładu Mikrobiologii Medycznej Wydziału Biologii UW, otrzymała Nagrodę Naukową Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów im. Prof. Edmunda Mikulaszka II. stopnia. Serdecznie gratulujemy!

Nagroda została przyznana za cykl prac z zakresu genetyki, fizjologii i ewolucji chorobotwórczych glonów z rodzaju Prototheca. Badania wykonano w zespole kierowanym przez dr. hab. Tomasza Jagielskiego.

Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się podczas XXIX. Ogólnopolskiego Zjazdu PTM, we wrześniu 2022 r.