Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Badacze z Wydziału Biologii wśród 2% najbardziej wpływowych naukowców świata

Prof. dr hab. Jerzy Dzik i prof. dr hab. Z. Maciej Gliwicz zostali zaliczeni do grona najbardziej wpływowych naukowców świata w kontekście całego dorobku naukowego.

W magazynie PLOS Biology ukazało się zestawienie 2% najbardziej wpływowych uczonych z całego świata reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Baza danych utworzona została na podstawie cytowań (oraz pokrewnych wskaźników) dorobku dostępnego w bazie Scopus i zawiera zestawienie w oparciu o dwie kategorie: całego dorobku naukowego oraz tylko jednego roku. Wśród wymienionych naukowców w zestawieniu obecnych jest 54 badaczy związanych z Uniwersytetem Warszawskim. Do tego grona należą prof. dr hab. Jerzy Dzik i prof. dr hab. Z. Maciej Gliwicz reprezentujący Wydział Biologii. Gratulujemy!

Artykuł wraz z pełną listą najbardziej wpływowych naukowców na świecie dostępny jest na stronie PLOS Biology: https://doi.org/10.1371/journal.pbio.3000918