Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

36 projektów młodych badaczy z Wydziału Biologii otrzymało finansowanie

36 projektów młodych naukowców z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego otrzymało finansowanie w ramach Konkursu Projektów Młodych Badaczy. Ogólnie przyznano 361 tysięcy zł. Gratulujemy!

Na liście projektów zaakceptowanych przez Komisję konkursową znalazły się propozycje badań autorstwa: Niny Marii Adamek-Siwirykow, Michała Adamowicza, Zofii Bakuły, Klaudii Borysiuk, Doroty Dwużnik-Szarek, Kacpra Dziewita, Alicji Fells, Anity Florkowskiej, Natalii Gryczewskiej, Pawła Hałakuca, Mateusza Iskry, Katarzyny Jędrzejowskiej, Moniki Kamińskiej, Katarzyny Kapeli, Michała Karlickiego, Karoliny Kielczyk, Ewy Kosyl, Małgorzaty Krysiak, Zuzanny Michalskiej, Bartosza Mierzejewskiego, Moniki Ostaszewskiej-Bugajskiej, Małgorzaty Palusińskiej, Marii Piórkowskiej, Agaty Rogowskiej, Katarzyny Roguz, Marty Sałek, Doroty Sentkowskiej, Igora Siedleckiego, Michała Styczyńskiego, Aleksandry Urban, Anny Węgrzyn, Elizy Winek, Apolonii Witeckiej, Marty Wojtyś, Joanny Wójtowicz oraz Marcina Łukasza Żebrowskiego.

Ideą konkursu jest kształtowanie u młodych badaczek i badaczy umiejętności przygotowania wniosków grantowych, realizacji autorskich badań, właściwego dysponowania zdobytymi funduszami na cele naukowe i w konsekwencji przygotowania merytorycznych sprawozdań z badań wykonanych według przedstawionego planu.

Badania przedstawione w projektach mogą mieć charakter pilotażowy – wtedy ich celem jest wykonanie wstępnych analiz, których wyniki będą podstawą do uzyskania funduszy z innych źródeł. Jest to zatem ważny konkurs, dzięki któremu można doprecyzować swoje plany naukowe. Co istotne każdy projekt jest oceniany przez anonimowych recenzentów, dzięki temu nawet te projekty, których nie zakwalifikowano do finansowania, mogą być poprawione przez autorki i autorów celem ich przedłożenia do recenzji w kolejnej edycji konkursu. Procedura oceniania wniosków grantowych jest zatem podobna, jak w przypadku konkursów organizowanych przez takie instytucje jak NCN i NCBiR, z którymi w przyszłości każdy naukowiec będzie miał styczność, chcąc prowadzić badania naukowe.