Harce w Teatrze Imka

Marzec 6th, 2013

Już 8 marca w Teatrze Imka będzie można obejrzeć wyjątkowy spektakl przygotowany przez młodych adeptów aktorstwa. Tym razem na scenie pojawią się studenci IV roku warszawskiej Akademii Teatralnej w spektaklu Harce Młodzieży Polskiej.

Dla większości aktorów, których będzie można zobaczyć na scenie, premiera „Harców Młodzieży Polskiej” będzie pierwszym tak poważnym kontaktem z szerszą publicznością. Kto z nich zostanie gwiazdą na miarę ikon polskiego teatru czy filmu, czas pokaże. Efekty ich zmagań z nietypowym tekstem traktującym o początkach polskiego harcerstwa, będzie można obejrzeć już 8 marca.

„Od początku swojego istnienia Teatr Imka wspierał ciekawe inicjatywy związane ze sztuką. Cieszy nas, że na naszych deskach możemy tym razem gościć młodych studentów, którzy stawiają dopiero swoje pierwsze kroki” – mówi Tomasz Karolak, Dyrektor Artystyczny Teatru Imka.

Spektakl reżyseruje Remigiusz Brzyk, a autorem scenariusza jest Tomasz Śpiewak. Spektakl, którego premiera odbędzie się w Teatrze Imka 8 marca, to teatralna fantazja o początkach harcerstwa, jego ojcach założycielach i matkach założycielkach. Wartka rozwijająca się akcja przenosi nas z obozu leśnego pod Lwowem do kwatery głównej ZHP w Warszawie, stamtąd do Częstochowy, a stamtąd do Birmingham jak i w wiele innych miast i przedmieść.

- Podobieństwo do osób i sytuacji znanych z książek historycznych, życia publicznego, telewizji, blogów i tweedów jest zamierzone. W przedstawieniu bierze udział 15 studentów i 15 złotych awatarów. Ich podobieństwo do rzeźby Małego Powstańca (bez ubrania, hełmu i broni) również jest zamierzone – podkreśla autor scenariusza do spektaklu- Tomasz Śpiewak.

Osoba do kontaktu:

Karolina Zawalska

Kom: 664 031 366

Mail: karolina.zawalska@teatr-imka.pl

Ta treść została opublikowana w środa, Marzec 6th, 2013 o 20:47 w kategorii Bez kategorii. Możesz śledzić wpisy za pomocą RSS 2.0. Komentarze oraz pingi są obecnie zablokowane.

Komentowanie zablokowane.