logo Uniwersytet Warszawski


Konkurs Fotografii Naukowej Drukuj
środa, 09 sierpnia 2017 09:46

W imieniu Pani Dziekan i członków jury chciałbym Państwa zaprosić i zachęcić do uczestnictwa w wydziałowym Konkursie Fotografii Naukowej. Tematem wiodącym Konkursu jest niebanalne pokazanie naukowców w ich naturalnym środowisku, przy pracy. Zależy nam na pokazaniu nie tylko ludzi w laboratoriach ale także podczas prowadzenia badań terenowych. Poniżej zamieszczam krótki fragment regulaminu konkursu, do którego przestudiowania bardzo Państwa zachęcam. Plon fotograficzny konkursu przyczyni się także, mam nadzieję, do lepszego i ciekawego udokumentowania historii naszego Wydziału. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości proszę o kontakt mailowy – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

„Przedmiotem konkursu będą fotografie powstałe w wyniku prac badawczych i/lub dydaktycznych prowadzonych na przez pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Biologii UW. Preferowaną tematyką jest pokazanie ludzi nauki w ich naturalnym środowisku pracy, ale można oczywiście zgłaszać prace we wszelkich innych kategoriach.

Konkurs nie ogranicza się do samej oceny nadesłanych prac, ale jego istotą jest poszukiwanie ciekawych tematów i stymulowanie umiejętności obserwacji z nowych perspektyw. Istotnym kryterium oceny będzie czytelny, syntetyczny przekaz treści na obu poziomach zarówno od strony ekspresji estetycznej (w tym kompozycji obrazu), jak i przesłania merytorycznego. Ponieważ zależy nam, aby przy okazji pokazać nasz Wydział, jedną z podstaw oceny będzie zgodność przesłanych zdjęć z szeroko pojętym tematem wiodącym - ludzie i ich działalność naukowa, edukacyjna i społeczna związana z badaniami naukowymi. Zależy nam, aby pokazać środowisko działań,  pasje naukowe, sylwetki osób w powiązaniu z ich dokonaniami.

Zdjęcia mogą mieć charakter zarówno reporterski z charakterystyczną dynamiczną specyfiką tego typu ujęć bez ingerencji i reżyserowania sceny, jak również portretowy, bardziej statyczny z elementami wprowadzenia w treść zdjęcia reżyserowanej scenografii”.

Bohdan Paterczyk

Prace konkursowe w wersji elektronicznej należy przesyłać mailowo jako załącznik w formacie JPG o wymiarach pomiędzy 1200 × 800 px a 1600 × 1200 px (bez żadnych dodatkowych elementów: ramka, logo, znak wodny) do dnia 31 października 2017 roku do godz. 23:59 na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Regulamin konkursu (pdf, doc)

 


logo HR