logo Uniwersytet Warszawski

„Równoważni”- kampania na rzecz równego traktowania Drukuj
poniedziałek, 14 października 2019 14:07

rownowazni_ilustrcja Kampania społeczna „Równoważni” skierowana jest do społeczności Uniwersytetu Warszawskiego.

Jej celem jest zdecydowane podkreślenie, że w Uniwersytecie Warszawskim nie ma miejsca na dyskryminację oraz, że osoby, które jej doświadczają, znajdą wsparcie na uczelni. Na Uniwersytecie Warszawskim staramy się tworzyć przestrzeń wolną od wszelkiej dyskryminacji, taką w której każdy może czuć się bezpiecznie.

Społeczność Uniwersytetu Warszawskiego jest różnorodna na wiele sposobów, jednak wszystkich łączy to, że jesteśmy równoważni. Podstawowym źródłem informacji o sposobach przeciwdziałania dyskryminacji na UW i budowaniu równościowego...

więcej…
 
Gratulujemy Laureatce XIX edycji programu L’Oréal Polska „Dla Kobiet i Nauki” Drukuj
poniedziałek, 14 października 2019 07:46

Nagroda_Loreal_Welc_zdjecie Podczas uroczystej gali polskiej edycji programu „For Women in Science”, która odbyła się w Zamku Ujazdowskim w Warszawie, sześć utalentowanych badaczek otrzymało stypendia L’Oréal Polska. Stypendium habilitacyjnym nagrodzona została dr dr Renata Welc-Falęciak z Zakładu Parazytologii. Gratulujemy!

Więcej informacji

 
Wyróżnieni wykładowcy Uniwersytetu Otwartego UW Drukuj
niedziela, 06 października 2019 15:10

UO_UW_Inauguracja_fotografia 23 września br. odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2019/2020 na Uniwersytecie Otwartym UW. Zgodnie z tradycją, w czasie wydarzenia zostali wyróżnieni Wykładowcy Uniwersytetu Otwartego UW, którzy w roku akademickim 2018/2019 uzyskali najwyższe oceny w przeprowadzonych wśród Słuchaczy ankietach ewaluacyjnych. Wśród nich znalazły się: dr Magdalena Sobolewska-Bereza i dr Danuta Jędraszko-Dąbrowska z naszego Wydziału. Gratulujemy!

więcej informacji

 
Festiwal Nauki 2019 Drukuj
poniedziałek, 30 września 2019 08:16

FN logoPodczas tegorocznego Festiwalu Nauki na Wydziale Biologii UW odbyło się 8 lekcji festiwalowych, 2 ogólnodostępne warsztaty i aż 12 wykładów o bardzo zróżnicowanej tematyce.

 
8th Congress of European Mycologists, Warszawa- Białowieża, 16-21 września Drukuj
niedziela, 22 września 2019 10:38

kongres_mykologiczny_logo W dniach 16-21 września 2019 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbył się 18th Congress of European Mycologists. Celem kongresu było przedstawienie najnowszych osiągnięć mykologii w kontekście współczesnych, światowych trendów związanych z jakością środowiska, bioróżnorodnością, fitopatologią, a także ekologią i ochroną grzybów. W spotkaniu wzięło udział prawie 300 naukowców z 47 krajów całego świata. Wykłady plenarne wygłosili: Duur K. Aanen (Wageningen University), Dominik Begerow (Ruhr-University Bochum), Lynne Boddy (Cardiff University ), Geoffrey Gadd (University of Dundee), David Hawksworth (The Natural History Museum, London; Royal Botanic Gardens, Kew), Bogdan Jaroszewicz (University of Warsaw), Annegret Kohler...

więcej…
 
Zaproszenie na konferencję „Zaczęło się od Tatr” Drukuj
poniedziałek, 16 września 2019 13:13

W dniach 22-23 listopada w Krakowie odbędzie się konferencja o stanie i wyzwaniach w ochronie polskiej przyrody w 150 lat od wprowadzenia ochrony gatunkowej kozic i świstaków, i 100 lat od ustanowienia Państwowej Komisji Ochrony Przyrody. Konferencja odbędzie się w salach Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gronostajowa 7 (nowy kampus). Kraków, 22–23 listopada 2019. Zgłoszenia do końca września!"

więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 92


logo HR