UniStem Day - Dnia Komórek Macierzystych Drukuj
wtorek, 17 marca 2020 16:47

ilustracja_USD2020 W piątek, 6 marca 2020 na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się kolejna edycja UniStem Day - Dnia Komórek Macierzystych. Spotkanie to ma na celu rozpowszechnianie rzetelnej wiedzy o komórkach macierzystych i biologii medycznej. W tegorocznej edycji USD uczestniczyło ponad 100 uczelni z 4 kontynentów. Na Wydziale Biologii UW gościliśmy 300 uczniów ze szkół z województwa mazowieckiego.

Wydarzenie zorganizowali pracownicy i doktoranci Zakładu Cytologii, Zakładu Embriologii oraz Zakładu Immunologii WB UW, członkowie Studenckiego Koła Naukowego Biologii Medycznej Antidotum i Studenckiego Koła Naukowego Embriologii. Spotkanie poprowadzili Magdalena Kosmala i Kacper Bielak, studenci WB. Wykłady wygłosili: mgr Ewa Kosyl, mgr Karolina Kielczyk, mgr Bartosz Mierzejewski i dr hab. Iwona Grabowska-Kowalik a w debacie na temat rzetelnych źródeł informacji udział wzięli: prof. Ewa Bartnik, prof. Maria A. Ciemerych-Litwinienko, redaktor Aleksandra Stanisławska, dr Paweł Boguszewski i redaktor Marcin Rotkiewicz.

Patronat honorowy nad Dniem Komórek Macierzystych na UW sprawowali: Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Spotkanie zostało zorganizowane przy wsparciu: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Centrum Współpracy i Dialogu UW, firmy RDLS, Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW i Wydziału Biologii UW.

Galeria zdjęć z USD2020

program (plik pdf)