COVID19: Aktualne informacje dot. UW / COVID19: Up-to-date information about the University of Warsaw Drukuj
piątek, 13 marca 2020 21:52

Szanowni Państwo,

W związku z obowiązującymi obecnie na Uniwersytecie Warszawskim zarządzeniami oraz decyzjami władz publicznych mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, uczelnia funkcjonuje w zmienionym trybie.

Zajęcia dydaktyczne zostały odwołane, jednak trwają prace nad organizacją zajęć w formie online. Administracja centralna oraz wydziałowa pracują w systemie dyżurów, pracy zdalnej bądź elastycznych godzin pracy. Mimo zamknięcia dla czytelników Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie oraz części bibliotek wydziałowych, studenci, doktoranci i pracownicy mają dostęp do e-zbiorów książek i czasopism, będących w subskrypcji UW. Biuro Współpracy z Zagranicą jest w bieżącym kontakcie ze stypendystami programów wymiany akademickiej – obcokrajowcami przebywającymi na UW oraz osobami z UW przebywającymi zagranicą, a Biuro Spraw Studenckich – z zagranicznymi studentami długoterminowymi.

Zespół Roboczy ds. COVID19 powołany przez rektora UW monitoruje sytuację i udziela odpowiedzi na pytania nadesłane na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Sytuacja jest niezwykle dynamiczna, a decyzje dotyczące funkcjonowania uczelni podejmowane są na bieżąco – odpowiednio do zmieniającej się sytuacji. Dlatego na stronie głównej UW Biuro Prasowe stworzyło dwie zakładki poświęcone obecnej sytuacji, które stale aktualizujemy:

• w pierwszej zakładce znaleźć można wszystkie komunikaty UW dotyczące sytuacji związanej z koronawirusem – www.uw.edu.pl/komunikaty-uw-w-sprawie-koronawirusa-sars-cov-2
  • w drugiej zakładce publikujemy przygotowane przez nasze biuro odpowiedzi na pytania, które społeczność UW zgłasza poprzez media społecznościowe lub na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. www.uw.edu.pl/najczesciej-zadawane-pytania-dotyczace-sytuacji-na-uw-w-zwiazku-z-covid-19-ktore-wplynely-po-10-marca-2020.

Zachęcamy wszystkich członków naszej społeczności do bieżącego śledzenia informacji ukazujących się w zakładkach na stronie głównej UW oraz na stronach wydziałów i innych jednostek uniwersyteckich.

Z pozdrowieniami
Biuro Prasowe UW

Dear Sir or Madam,

Due to current regulations on preventing the spread of the coronavirus, introduced by the authorities of the University of Warsaw and state authorities, UW operates in a different mode.

Currently, we are working on conducting online classes for students and doctoral candidates. All UW students, doctoral candidates and employees have remote access to the collection of books and electronic magazines subscribed by UW. Central administration and faculty units and offices may have different working hours. The UW Office for Student Affairs and the UW International Relations Office remain in touch with the international long term students and the participants of mobility exchange programmes – both international students and employees being at UW, and UW students and employees abroad.

The situation is dynamic, decisions are made on a regular basis, according to the changing situation. We recommend you to follow the UW website, especially:

We will keep you updated on the situation. In case of any questions, do not hesitate to contact Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Best wishes,
UW Press Office