Dzień Komórek Macierzystych Drukuj
wtorek, 27 marca 2018 23:58

UniStem_Day_2018_ilustraja

W piątek, 16 marca na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego odbył się Dzień Komórek Macierzystych - UniStem Day. Spotkanie to ma na celu rozpowszechnianie rzetelnej wiedzy o komórkach macierzystych i odbywa się jednocześnie na kilkudziesięciu europejskich uczelniach. W tegorocznej edycji UniStem Day na Uniwersytecie Warszawskim uczestniczyło ponad 250 licealistów i gimnazjalistów ze szkół z województwa mazowieckiego. W organizacji wydarzenia uczestniczyli pracownicy i doktoranci Zakładu Cytologii, Zakładu Embriologii oraz Zakładu Immunologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, członkowie Studenckiego Koła Naukowego Biologii Medycznej Antidotum i Studenckiego Koła Naukowego Embriologii.

Patronat honorowy nad Dniem Komórek Macierzystych na UW sprawowali: Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Spotkanie zostało zorganizowane przy wsparciu: Burmistrz Dzielnicy Warszawa Ochota, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW, Wydziału Biologii UW i firmy Carl Zeiss.

Program spotkania