Dzień Fascynującego Świata Roślin Drukuj
piątek, 15 marca 2019 16:11

logo Badyl

Szanowni Państwo!

W dniu 23 marca 2019 r. od godziny 1100 na Wydziale Biologii UW odbędzie się kolejny „wstęp” do Dnia Fascynującego Świata Roślin, organizowanego pod patronatem Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (EPSO). I w tym roku proponujemy interesującą i intrygującą sesję naukową, na której nasi pracownicy, doktoranci i studenci przedstawią to, co fascynuje ich w roślinach.

logo Badyl

Szanowni Państwo!

Wykłady tegorocznego „Dnia Badyla” są bardzo zróżnicowane geograficznie (od Brazylii do Antarktyki) i tematycznie - od super-zdrowego jedzenia do trucizn, z którymi spotykamy się na naszym stole i w najbliższym otoczeniu. Opowiemy także, jak powinno się być drzewem i skąd biorą się kolory roślin.

Tradycyjnie planujemy również w maju (Ty)Dzień Fascynującego Świata Roślin - tydzień lekcji, warsztatów i wykładów, przeznaczonych przede wszystkim dla uczniów.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.facebook.com/FascynujacySwiatRoslin.

Wykłady, lekcje i pokazy są organizowane w siedzibie Wydziału Biologii UW, ul. Miecznikowa 1. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników roślin! Pamiętajcie - wiosnę trzeba przywitać z Badylem!!!

dr Danuta Solecka
Zielony Koordynator Dnia Badyla