Profesor Magdalena Popowska zwyciężyła w kategorii Liderka w Nowych Technologiach - Sukces Pisany Szminką Drukuj
poniedziałek, 25 lutego 2019 21:35

prof_Popowska_fotografia "Od kilku edycji śledzę doniesienia medialne o laureatkach Konkursu Bizneswoman Roku i jestem bardzo zbudowana zapraszanymi ekspertami i członkami jury oraz poziomem konkursu, a w szczególnością osobowościami finalistek i laureatek we wszystkich Kategoriach, a zwłaszcza w dwóch: Liderka w Nowych Technologiach oraz Nauka i Biznes. Finalistki poprzedniej edycji i ich sukcesy ośmieliły i zachęciły mnie do wysłania zgłoszenia na X edycję tego konkursu. Bardzo dziękuję za ten konkurs! Za to, że Fundacji Sukces Pisany Szminką 'chce się chcieć' zmieniać rzeczywistość i promować kobiety odważne, mądre i przedsiębiorcze, które realizują projekty biznesowe, społeczne, naukowe i kulturalne" - mówi prof. Magdalena Popowska, prezes i założycielka spółki biotechnologicznej BACTrem, prof. UW, Dyrektor Instytutu Mikrobiologii na Wydziale Biologii oraz finalistka w kategorii Liderka w Nowych Technologiach.

Firma BACTrem w swoich badaniach wykorzystuje pożyteczne bakterie do ochrony środowiska. Opracowuje nowe biopreparaty i biotechnologie. Zajmuje się rozkładem substancji niebezpiecznych i odpadów (biodegradacją), m. in. likwidacją skażeń ropopochodnych i dezaktywacją metali ciężkich (bioremediacją). Opracowuje nowe biotechnologie, w tym biopreparaty do biodegradacji substancji toksycznych i niebezpiecznych tak aby skutecznie prowadzić bioremediację gruntów, osadów i odpadów, m. in. likwidować skażenia związkami ropopochodnymi, olejem kreozotowym, pestycydami i dezaktywować metale ciężkie. Firma prowadzi też prace B+R i specjalnie dedykowane ochronie środowiska i rolnictwu badania mikrobiologiczne.