Antropozoologia Drukuj
piątek, 27 stycznia 2017 12:05

Antropozoologia_ilustracja

To nowy kierunek międzyobszarowych studiów I stopnia współtworzony przez Wydział Biologii, Wydział Psychologii i Wydział "Artes Liberales".
Program studiów adresowany jest do osób, które interesują się złożonymi i wielowymiarowymi relacjami między ludźmi i (innymi) zwierzętami w kontekście poznawczym, praktycznym i etycznym.

Studia zapoznają słuchaczy z najnowszymi odkryciami dotyczącymi umysłów, emocji i zachowań zwierząt. Umożliwią także zdobycie aktualnej wiedzy dotyczącej podstaw etycznych i prawnych oraz historycznych i kulturowych uwarunkowań wykorzystywania i ochrony zwierząt w Polsce i na świecie. Przygotują ich również do mądrego i skutecznego rozwiązywania konfliktów interesów między ludźmi a przedstawicielami innych gatunków, z poszanowaniem podmiotowości i godności ludzi i zwierząt.

Informacje o rekrutacji