IV Forum GIS na UW na Wydziale Biologii Drukuj
wtorek, 24 stycznia 2017 12:28

Forum_GIS_UW_ilustracja

19-20. stycznia 2017 Wydział Biologii był gospodarzem IV Forum GIS na UW (Forum użytkowników licencji edukacyjnej SITE oprogramowania ArcGIS na UW). To kolejna z  międzywydziałowych konferencji, służących prezentacji doświadczeń społeczności Uniwersytetu w dziedzinie GIS, zarówno w zakresie zastosowań naukowych, jak i dydaktycznych. Kanwę każdej konferencji stanowi coroczne podsumowanie zakresu wykorzystania licencji ArcGIS w poszczególnych jednostkach, dostępności i poziomu realizowanych kursów dedykowanych określonym kierunkom studiów i specjalizacjom. Przedstawiane są informacje dotyczące zasad licencjonowania i dostępności oprogramowania służącego dydaktyce i badaniom. Podczas Forum prezentowane są także opracowania naukowe i aplikacje z zastosowaniem oprogramowania GIS, realizowane przez studentów, doktorantów i pracowników Uczelni.

program konferencji (pdf)