logo Uniwersytet Warszawski

IV Forum GIS na UW na Wydziale Biologii Drukuj
środa, 18 stycznia 2017 19:09

Forum_GIS_UW_ilustracja

19-20. stycznia 2017 Wydział Biologii będzie gospodarzem IV Forum GIS na UW (Forum użytkowników licencji edukacyjnej SITE oprogramowania ArcGIS na UW). To kolejna z  międzywydziałowych konferencji, służących prezentacji doświadczeń społeczności Uniwersytetu w dziedzinie GIS, zarówno w zakresie zastosowań naukowych, jak i dydaktycznych. Kanwę każdej konferencji stanowi coroczne podsumowanie zakresu wykorzystania licencji ArcGIS w poszczególnych jednostkach, dostępności i poziomu realizowanych kursów ...

więcej…
 
Światowy Dzień Mokradeł Drukuj
wtorek, 17 stycznia 2017 14:00

Plakat_CMOK_2017

Wydział Biologii UW oraz stowarzyszenie Centrum Ochrony Mokradeł zapraszają na sesję referatowo-dyskusyjną w ramach 14. warszawskich obchodów Światowego Dnia Mokradeł, pod hasłem: „Mokradła zmniejszają ryzyko katastrof”

5.02.2017 r. Wydział Biologii UW, ul I. Miecznikowa 1, Aula 9b

Program

10.00 – dr hab. Wiktor Kotowski (Uniwersytet Warszawski, Wydział Biologii; Centrum Ochrony Mokradeł): Wprowadzenie WWD 2017

więcej…
 
Wykład „Pingwiny – ptaki południowej półkuli” Drukuj
wtorek, 17 stycznia 2017 13:57

pingwin_ilustracja_do_zaproszenia

W najbliższy piątek 20 stycznia o godz.18.00 zapraszamy na wykład „Pingwiny – ptaki południowej półkuli”, który wygłosi pracownik Ogrodu Botanicznego UW, ornitolog Paweł Pstrokoński.

Wykład odbędzie się w auli Kopernika w budynku Obserwatorium Astronomicznego UW (Al. Ujazdowskie 4).

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich.

 
Dr Łukasz Drewniak kierownikiem projektu Team-Tech Drukuj
wtorek, 20 grudnia 2016 08:51

dr_drewniak_fotografia

Dr Łukasz Drewniak z Pracowni Analizy Skażeń Środowiska, jest kierownikiem projektu Team-Tech, który uzyskał finansowanie FNP

Tytuł projektu: Opracowanie procesu (bio)technologicznego zagospodarowania odpadów i odzyskiwania wody z odcieków pochodzących z procesów hydrometalurgicznych

Wartość projektu: 2 714 936 PLN

Głównym celem projektu jest opracowanie nowej, dedykowanej (bio)technologii zarządzania odpadami i odciekami z przemysłu metalurgicznego, umożliwiającej ograniczenie ich produkcji i efektywnego zagospodarowania.

więcej…
 
Bank pomysłów – Kampus Ochota Drukuj
wtorek, 20 grudnia 2016 08:40

plakat_bank_pomyslow

W związku z rozpoczętym procesem zmian przestrzennych na Kampusie Ochota, Biuro Innowacji w Przestrzeni Akademickiej zaprasza wszystkich do wysyłania uwag związanych z użytkowaniem tej przestrzeni.

Interesują nas między innymi opinie dotyczące miejsc spędzania wolnego czasu, komunikacji między budynkami i w ramach całej dzielnicy, dostępu do usług gastronomicznych, handlowych itp.

Czekamy na wiadomości pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
NOC BIOLOGÓW 2017 Drukuj
wtorek, 20 grudnia 2016 08:36

nb

Już po raz szósty na Wydziale Biologii UW odbyła się Noc Biologów. W programie jak zawsze przygotowano szereg ciekawych wykładów, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz stoiska interaktywne. Odwiedziła nas rekordowa liczba gości, którzy z zainteresowaniem uczestniczyli we wszystkich zajęciach.

Program wydarzenia znajduje się na stronie: http://www.nocbiologow.pl/...

Wkrótce zamieścimy dokumentację wizualną, a na kolejną Noc Biologów zapraszamy za rok!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 60


logo HR