Mammalian Embryology Conference 25-26 października 2013

W październiku odbędzie się na Wydziale Biologii UW międzynarodowa konferencja Mammalian Embryology Conference z okazji Jubileuszu 80-lecia urodzin prof. Andrzeja K. Tarkowskiego. Tematem konferencji będą najnowsze odkrycia z dziedziny biologii rozwoju ssaków oraz znaczenie odkryć prof. Tarkowskiego dla rozwoju nauki. Termin zgłoszeń abstraktów: 1 lipca 2013. Termin zgłoszeń udziału biernego: 1 września 2013. Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie konferencji: http://embryconf.biol.uw.edu.pl

XVII Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Zapraszamy serdecznie na stoisko naszego Koła na XVII Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik! :) Będziemy się prezentować w ramach stoiska Wydziału Biologii UW w godzinach 11-20. Nasze stanowisko ma numer 12B i mieści się w alei odchodzącej od Bramy 2 (brama odchodząca od Ronda Waszyngtona). W planie wiele ciekawych informacji, gry i słodkie nagrody. Do zobaczenia! :)

Oficjalna strona Pikniku

Piknik Naukowy

Starzenie poowulacyjne w zapłodnieniu in vitro – seminarium Doroty Sabat

27 maja Dorota Sabat zaprezentowała na spotkaniu Koła wyniki swoich badań, dotyczących starzenia poowulacyjnego w zapłodnieniu in vitro. Było to ostatnie spotkanie Koła o charakterze seminarium w tym roku akademickim. Dziękuję wszystkim za udział w tegorocznych seminariach i mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy kontynuować ze zdwojoną siłą! :)

Wykład dr Suwińskiej

3 grudnia odbyło się seminarium Katarzyny Klimczewskiej pt. „Zapłodnienie pozaustrojowe i inne techniki wspomaganego rozrodu”.

W poniedziałek 10 grudnia zapraszamy na wykład dr Suwińskiej z Zakładu Embriologii UW o tytule „Wielkie możliwości małego zarodka, czyli o zdolnościach regulacyjnych komórek w rozwoju ssaków”. Jest to wykład w ramach cyklu SPOTKANIA Z BIOLOGIĄ XXI WIEKU i odbędzie się w sali 9b Wydziału Biologii UW o godzinie 16:00. Zapraszamy!

Sylwestrowe Warsztaty Naukowe 2012/2013

Zapraszam wszystkich chętnych na kolejne Sylwestrowe Warsztaty Naukowe – tym razem w Chęcinach. Czekają nas interesujące seminaria i dobra zabawa w gronie ciekawych ludzi :)
W tym roku temat przewodni Warsztatów brzmi:
„Na przekór – czyli o naukowcach, którzy chcieli inaczej.”

Zgłoszenia czynne (wraz z tytułem i abstraktem wystąpienia) należy przesyłać do 30.11.2012 (do północy) na adres kngie.kn@gmail.com

Zgłoszenia bierne do 07.12.2012.